Žít život vědomě není snadné, i moje cesta byla spletitá...

muj pribeh1Dobrý den, jmenuji se Anna Černá a jsem propagátorka vědomého života, ženství a mateřství. Svoje osobní zkušenosti ráda předávám dál a specializuji se na podporu žen v jejich sebe-lásce, sebe-rozvoji a sebe-realizaci.

Přes zdravotní problémy, nadváhu a osobní i pracovní frustraci jsem dospěla ke změně životního stylu, myšlení a vědomého užívání si života v každém jeho okamžiku. Konečně mám dojem, že jsem přijala sama sebe taková, jaká jsem a ne taková, jakou jsem se snažila být pro svoje okolí. :-)

Před 3 lety jsem při prožívání osobní i pracovní krize hledala vodítko pro moji cestu za šťastnějším a spokojenějším životem. A do cesty mi přišel tenhle citát: šťastná žena = šťastný muž = šťastné dítě = šťastný svět . A tak jsem ten šťastný svět začala objevovat od sebe a v sobě :-)

Nicméně až s příchodem mého syna jsem si začala plně uvědomovat novou realitu vlastního života. Musela jsem si přiznat, že se cítím občas psychicky i fyzicky vyčerpaná, trpím pocitem méněcennosti, protože nevydělávám tolik peněz jako dřív, připadám si izolovaná od mých kamarádů a mého způsobu života před dítětem. Zároveň jsem zjistila, že takhle se cítí hodně žen-matek, a že v našem „moderním“ způsobu života chybí prostor pro větší spolupráci a podporu s ostatními ženami i napříč generacemi při každodenních povinnostech, strastech a čerpání inspirace sdílením osobních příběhů a zkušeností.

Během studia na VŠ jsem snila o skvělé budoucnosti. Realita mě ovšem „srazila“ na kolena. S velkým vypnutím nejen mých sil, jsem dostudovala obor, ve kterém jsem ve výsledku pracovat nechtěla. Ke konci studia jsem si začala uvědomovat, že moje hodnota volného času, svobody, práce pro zábavu a ne pro přežití atd. se neslučuje s obvyklou nabídkou práce na našem trhu... A tak jsem si našla jen částečný úvazek na recepci a přivydělávala si bokem pro jednu kosmetickou firmu. Pohřbila jsem svoje sny, nedokázala jsem uplatnit svoje schopnosti v pracovním životě a především jsem zapomněla mít se ráda.

Plíživý pocit osobní nespokojenosti se vyhrotil v roce 2011. Naskočila jsem do kola pohovorů, abych získala novou práci. Jen jsem vlastně pořádně nevěděla, jakou konkrétní práci chci. Vše přerušilo léto, kdy jsem se z dovolené vrátila se zánětem žil. Dostala jsem léky, bolesti v noze ustaly. Za 14 dní se příznaky ozvaly znovu. Tentokrát jsem na nohu ale už nemohla skoro došlápnout a diagnóza na sonu byla rychlá: trombóza vnitřní žíly. Následoval odvoz do nemocnice a tam 10ti denní hospitalizace a zjištění, že mám i embolii obou plic. Najednou mi v hlavě letělo milion otázek a jedno velké PROČ JÁ?

Konečně jsem si musela přiznat, že jsem své fyzické i psychické zdraví dlouho zanedbávala a čas v nemocnici jsem strávila přemýšlením, co v životě konkrétně chci a proč se necítím šťastná. Uvědomila jsem si obrovskou vděčnost za svůj život, kdy stačilo málo a mohla jsem zemřít během pár minut... Slíbila jsem si, že najdu způsob, jak se opět cítit spokojená. Rozhodla jsem se vdát za mého dlouholetého přítele, zbavit se přebytečných kil a založit rodinu. Vše se mi také postupně povedlo zrealizovat a mým velkým pomocníkem bylo moje osobní vědomé rozhodnutí realizovat konkrétní věci a časté vyjadřování vděčnosti i za obyčejné věci.

Dnes si uvědomuji, že až s nově nabytým sebe-vědomím jsem do svého života dostala i všechny další změny. Byla jsem sama sobě největší překážkou na cestě za spokojeností. V hlavě jsem měla nefungující programy jako např.: „nejsem dost dobrá, slušní lidé jsou skromní, lepší vrabec v hrsti než holub na střeše,žiji v dostatku“... Všechny tyhle programy v mém podvědomí mi pak tvořily realitu, která se mi ale ve výsledku vůbec nelíbila. Já přeci chci žít v blahobytu.

Pokud i Ty hledáš cestu z podobného kolotoče, tak tady jsou tři rady, které mně osobně pomohly:

  - Přijmi se takový/á, jaký/á jsi. Nauč se dávat sám sebe na první místo ve svém životě a mít se rád.

  - Inspiruj se 4 dohodami podle Miguela Ruize: Nehřeš slovem; Neber si nic osobně; Nevytvářej si žádné domněnky; Vždy dělej vše, jak nejlépe dovedeš.

  - Najdi si spřízněné duše a sdílej s nimi svůj životní příběh, své poznatky a zážitky.

Chceš-li začít čerpat další inspiraci, podívej se na můj Blog.

Ženám nabízím osobní konzultace o všem, co je v životě trápí a co hledají. Poskytnu potřebný nadhled a podporu pro vize a plány do budoucna. Máš-li o takové konzultace zájem - formou ekonomiky DAR za DAR - kontaktuj mě přes formulář.

S láskou k vědomému životu

Anna Černá

Chcete ode mne dostávat novinky E-mailem?