Chodím na návštěvu sama k sobě

Nevím, zda taky chodíte na návštěvu sami k sobě, ale já tam nedávno zašla a zůstala jsem tam skoro 2 měsíce. 🙂

Ano za pár dní tomu budou rovné 2 měsíce, kdy jsem napsala poslední článek na svůj blog a především zveřejnila Zimní smoothie kuchařku, na které jsem pracovala několik týdnů… Po horečných dnech spojených s dokončením a vylepšováním jsem po zveřejnění kuchařky zjistila, že jsem zapomněla na to nejdůležitější, čemu se chci vlastně věnovat. Na sebe samotnou… Dokončila jsem dílko, na které jsem pyšná, ale zároveň jsem cítila, že teď si chci dopřát čas sama pro sebe. Chtěla jsem po dlouhém přemýšlení a odhodlávání se konečně spustit osobní projekt s názvem: Očistím tělo a trvale zhubnu. 🙂

Zdraví a hubnutí. Jak (ne)oblíbená témata většiny žen. I já jsem jedna z těch, která řeší svoje (ne)zdraví ale většinou hlavně teoreticky – praxe občas dost pokulhává… A tak jsem se konečně rozhodla, že zatočím s mým osobním strašákem jménem nadváha. Vrhla jsem se na postupné pročišťování těla a na pomoc jsem si přizvala dva účinné spolupracovníky z řad zelených superpotravin: šťávu z mladého ječmene a řasu chlorellu. Pocítila jsem příliv energie, menší potřebu spánku, lepší trávení a hlavně mi přestalo pálení žáhy. Řekla jsem si HURÁ! Konečně jsem našla skvělé spojence, kteří vykryjí moje občasné „nezdravé“ stravovací návyky! Po zahřívacích týdnech s oběma potravinami, jsem začátkem května nastoupila na 14denní detoxikační program s větším množstvím právě zmíněného ječmene a chlorelly.

Co jsem si od toho slibovala? Hlavně masivnější pročištění organismu. Případné zhubnutí jsem si nechávala jako příjemný bonus na víc. Taky jsem byla zvědavá, zda zvládnu 14dní bez masa a živočišných tuků, mléčných výrobků, vajíček, cukru a bílé mouky… Zvládla jsem to překvapivě v pohodě a výsledný pocit „splasknutí“ mi byl dostatečnou odměnou za moji vytrvalost. A taky jsem pocítila obrovskou sílu. Sílu vlastního rozhodnutí, díky kterému jsem zvládla realizovat moje dlouholeté přání. Moje radost byla ještě větší, když jsem se po dalším týdnu vlezla do svých oblíbených kalhot, které jsem si ve skříni nostalgicky schovávala několik let…

ghost-35852_640Díky zbavení se přebytečné tíže vlastního těla jsem cítila příliv energie pro moje další projekty a plány do budoucna. Konečně jsem plně pochopila, jak mě neustálé myšlenky na tuto moji „nedořešenou“ záležitost měsíce brzdily v tom, abych šla do některých nových věcí naplno. Byla jsem totiž plná STRACHU, že se mi moje plány vymknou z rukou, stejně jako moje váha… že je nedotáhnu do úspěšného konce!

Jsem ráda, že jsem se opět sama přesvědčila, že strach má pouze velké oči dokud neudělám ten první krok. Krok na cestě za vysněným cílem, kterému za krátký čas budu říkat realita. 🙂 Jakmile se rozhodnu a ZNÁM DŮVOD PROČ to vše dělám, tak s každým krokem jsem jistější sama sebou. Už vím, že není třeba se děsit celé té cesty, kterou musím ujít za svým snem, stačí se soustředit jenom na další jeden krok, pak na další jeden krok a tak postupně jít směrem, který jsem si vytyčila.

A o tento můj pocit vítězství nad vlastním strachem jsem se s vámi musela podělit. S jídlem roste chuť a tak jsem si vytáhla z pomyslné skříně dalšího kostlivce.

Mojí další výzvou je natočit video a zveřejnit ho zde pro vás. A o čem bude? To se nechte překvapit!

S láskou ke strachu

Anna

Anna Černá

Jsem žena, máma mého syna, milenka mého muže, dcera mojí skvělé mámy, kamarádka, milovnice přírody i dobrého jídla a v poslední době se věnuji propagování vědomého života, ženství mateřství :-)

Komentáře

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.