Jak na „špatnou“ náladu?

Taky máte někdy dojem, že jste daný den vstali spíš levou nohou a prostě byste zbytek dne nejraději strávili v ústraní (nejlépe třeba v posteli) a v klidu? Mně se to stává poměrně opakovaně, ale vzhledem k našemu 12ti měsíčnímu klučíkovi, musím fungovat i přes moji „blbou ranní náladu“. Vypozorovala jsem ale několik věcí, co mi náladu dovedou spravit zaručeně vždycky:

  1. Pustím si oblíbené písničky a zpívám si je nahlas. Toník se do toho občas přidá svým ťukáním, chrastěním, pleskáním, plácáním, tancováním a prostě je hned veseleji. Zpěv má na mě velmi uvolňující účinek a jak jsem zjistila, je to nejspíš tím, že rozhýbu svaly kolem úst, které mám při špatné náladě většinou stažená nevědomky do úšklebku a jak se rozhýbají a uvolní svaly kolem úst, uvolním se následně i já 🙂 Jak jednoduché že?

  2. Slyšeli jste už o józe smíchu? A znáte taky trik s tužkou? Pokud ne – podívejte se na tohle skvělé video o smíchu s Luckou Bouzkovou. No schválně, kdo z vás se dovede nesmát, když na tohle video o smíchu kouká? A zkusili jste si u videa tužku i na sobě? Už jsem tento trik opakovaně vyzkoušela a po chvíli hekání Hahahaha a Hehehe mi málem praskla bránice od návalu přirozeného smíchu, kdy jsem se smála sobě, Lucce na videu, tužce v puse a vůbec komičnosti celé situace 😀

  3. Kdo souhlasí s mým tvrzením, že láska a dobrá nálada prochází žaludkem, nebude překvapen mým dalším tipem. Ano jak přízemní – je jím totiž skvělé voňavé jídlo, které na mě čeká už uvařené na stole a já jsem pozvaná k jeho vychutnání 🙂 Nádhera! Tento tip praktikujeme doma navzájem s manželem a hodně se nám osvědčil 😉

  4. Dřív, pokud jsem měla možnost dopřát si čas pro sebe, tak jsem se uchylovala ke čtení knížek nebo vytváření něčeho kreativního (výrobky z fima a korálků, háčkování, focení, úpravy fotek atd…). Tím vypnu mozek na přemýšlení a prostě se jen soustředím na jednu činnost, kterou se nechám pohltit. Jenže takových chvilek s malým capartíkem za zády je jako šafránu, takže spíš je pro mě aktuálnější další tip.

  5. Mým posledním osvědčeným tipem je vyrazit ven na procházku. I přes moji počáteční „nechuť“ vytáhnout paty z baráku, se mi ještě nestalo, abych po 2 hodinové procházce v lese došla domů se stejnou náladou. Vždycky je to minimálně o jeden stupínek lepší, než před vycházkou. Čím to je? No asi tím slavným endorfinem, co nám všichni říkají, že se uvolňuje do těla pohybem 😀 Asi by bylo lepší jít si vyloženě zasportovat, jenže na to bych nesměla být tak shnilá a nebo si najít nějakého motivovaného sparing-partnera. Nehlásí se někdo dobrovolně?

A jak si zlepšujete náladu vy? Máte nějaký osvědčený trik? Zažili jste jógu smíchu osobně?

S láskou ke smíchu

Anna

P.S. Nedalo mi to a na youtube jsem i zkusila vyhledat jógu smíchu. A našla jsem hned několik zajímavých záznamů u kterých se mi bránice řádně zatřásla 🙂 A taky jsem si zarezervovala další knížku v knihovně. Je jí Léčivá moc smíchu od Karla Nešpora a už se na ní moc těším!

smich2

Anna Černá

Jsem žena, máma mého syna, milenka mého muže, dcera mojí skvělé mámy, kamarádka, milovnice přírody i dobrého jídla a v poslední době se věnuji propagování vědomého života, ženství mateřství :-)

Komentáře

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.