Jednoduchý princip budování nových návyků ověřen!

buzerlistek leden hotovoKdyž jsem v lednu poslouchala záznam webináře Pavla Říhy o budování nových návyků, zapamatovala jsem si z něj následující 3 kroky a šla je hned vyzkoušet v praxi.

Krok č. 1: Zaměřit pozornost

Dřív jsem se často snažila změnit své nefunkční návyky a zlozvyky. Nešlo mi to a já konečně vím proč! Pochopila jsem, že čemu dávám v životě pozornost, to roste a sílí. Takže pokud chci definitivní změnu, musím zaměřit pozornost na budování návyků nových!

A tak jsem se vrhla na realizaci. Vzala jsem si list papíru a začala psát návyky, které si chci v tomto roce osvojit. Pak jsem si nad seznamem chvíli zameditovala a následně vybrala ty věci, které jsou pro mě aktuálně nejdůležitější.

Krok č. 2: Vybraný návyk dělat každý den po dobu 30 dnů

Obecné doporučení od Pavla zní: „vybrat si pouze 1 návyk a ten dělat 30 dní po sobě.“ Bez přerušení! Pokud k přerušení dojde, je třeba další den pokračovat dál a nebo začít 30denní řadu pěkně od znova 🙂

Já měla na seznamu několik činnosti, které jsem dělala již dříve, ale hodně nepravidelně. A tak jsem zaměřila moji pozornost právě na ně a vybrala si jich k realizaci hned několik. 🙂 Klasická ukvapenost se mi ale málem vymstila, takže pro další 30denní výzvu zvolím již mírnější tempo.

Krok č. 3 : Říci o svém záměru co největšímu počtu lidí

Je jednoduché se rozhodnout, že budu na něčem měsíc pracovat. Horší je to pak dodržet a pro tyto chvíle je fajn mít podporu okolí! Svůj první 30denní „buzerlístek“ jsem si nalinkovala na papír během 5minut a vyvěsila jej na viditelné místo v našem obýváku. Osobně nutně potřebuji i dohled „zvenčí“ pro případ klesající vnitřní motivace 🙂 A tak jsem svůj záměr ještě i nafotila a zveřejnila na Facebooku a řekla o něm mým nejbližším 🙂

A jak to celé dopadlo? Mám dojem že skvěle! 5 návyků ze 6 jsem přijala za své a už je dělám často rutinně, bez přemýšlení. 1 návyk v podobě výzvy na cvičení „prkna“ jsem přehodnotila, že je pro mé netrénované tělo blbost a po bolestech v kříži od něj upustila 🙂 Každopádně moje spokojenost a víra v sebe samu se rapidně zvedla. Konečně vím, že tímto jednoduchým postupem si můžu vybudovat jakýkoliv návyk – stačí si jen vybrat a vydržet dělat danou činnost 30 dní.

A na závěr ještě jedno malé doporučení pro ženy. Vypozorovala jsem na sobě již dříve, že nejvíc energie a nadšení mám ve své dynamické fázi cyklu (po menstruaci). Začala jsem tedy svoji 30denní výzvu právě v tyto dny a když na mě padla opět únava z další menstruace, byla jsem již po 3týdnech výzvy dostatečně silná v kramflecích, abych výzvu dokončila 😉

S láskou k novým návykům

Anna

Anna Černá

Jsem žena, máma mého syna, milenka mého muže, dcera mojí skvělé mámy, kamarádka, milovnice přírody i dobrého jídla a v poslední době se věnuji propagování vědomého života, ženství mateřství :-)

Komentáře

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.