Jak si vytvořit vlastní nástěnku snů a přání

nástěnka snůNávodů a postupů, jak si vytvořit nástěnku snů a přání, najdete na internetu hodně. Zaujalo mě však několik tipů a triků, jak si nástěnku vytvořit co nejefektivněji a jakých chyb je dobré se vyvarovat. Osobně jsem se jimi snažila řídit i při mojí vlastní tvorbě nástěnky přání na rok 2016. Vše jsem doplnila ještě svými postřehy z praxe, které vepisuji kurzivou. Věřím, že následující souhrn vám bude užitečným průvodcem k vaší nástěnce snů a přání.

Co k tvorbě nástěnky potřebujeme?

 • Základem je popřemýšlet si nad vlastním životem pro danný rok či jinak dlouhé období. Co doopravdy chceme? NE někdo jiný, ne to, co by se mělo a hodilo, ale co NÁS udělá šťastné.

 • K samotnému tvoření nástěnky potřebujeme především: čtvrtku bílého papíru minimálně o velikosti A2 (čím větší tím lepší! ), starší časopisy, fotografie, oblíbené citáty či afirmac, fixy nebo pastelky, nůžky, lepidlo, dobrou náladu a chuť být kreativní…

 • Dostatek nerušeného času na naladění se na sebe a svoje pocity.

 • Hledat obrázky, hesla, nadpisy v časopisech, které s vámi rezonují. (Vyberte si takové, u kterých se vám rozbuší srdíčko nadšením, když je uvidíte a procítíte.)

Můj ozkoušený postup:

 • Vytvoříme si seznam přání.

 • Zvolíme si pro nástěnku vhodný podklad. (Pokud nemáme čtvrtku papíru, můžeme si obrázky a texty umístit třeba na korkovou či magnetickou nástěnku. Každopádně při procesu chystání a následného lepení všeho na papír dáváme všemu punc trvanlivosti a důležitosti. Proto mi tento způsob přijde nejvhodnější.)

 • Najdeme si pro nástěnku vhodné místo tak, abysme ji měli co nejvíce na očích. Můžeme ji umístit na stěnu, dveře, skříň, do chodby a nebo co třeba strop ložnice? Prostě kamkoliv, kam se často díváme a nebo kudy často chodíme. Nechme pracovat naše podvědomí a pouze mu dávejme opakované vizuální podněty. (Věci se začnou dávat rychleji do pohybu, než kdyby jsme nástěnku odložili do skříně, či šuplíku a našli ji až za rok či dýl při velkém úklidu…)

 • Nástěnka snů má pokrývat všechny aspekty vašeho života. Ty krásně shrnuje následující obrázek nástěnky snů podle Feng shui. Osobně mě to přesné rozvržený nejprve nadchlo, ale při samotném tvoření jsem se oddala intuici a dávala oblasti podle svého uvážení… 😉feng-shui-big

 • Sestavíme si koláž obrázků a textů. Důležité je, aby v nás vše vyvolávalo pozitivní pocity. Se vším šibujeme po podkladě tak dlouho, dokud se nám umístění všech prvků nelíbí.

 • Vše zafixujeme na podkladový materiál lepidlem (v případě přechodných variant připínáčky, magnetky, izolepou,…), aby na nástěnce v případě přemístění (např. z důvodu stěhování, malování, přestavování bytu) zůstalo vše na svém místě.

Tipy na vylepšení:

 • Pokud nemáte k dispozici dostatek časopisů k vyhledávání zajímavých a inspirativních obrázků, využijte internet např. www.pinterest.com. Ukládejte si je průběžně do jedné složky v počítači a pak z nich vyberte ty nejlepší a vytisknětě si je. (Sbírání inspirativních obrázků je obecně skvělý pomocník. Použijte je třeba jako zdroj pro střídání obrázků na plochu počítače a nebo jako prezentaci pro spořič vaší obrazovky).

 • Doprostřed nástěnky si můžete umístit vlastní fotku, kterou máte rádi. Nebo se můžete stejně jako já inspirovat skvělou kreativní bytostí Miriam Štolfovou a nakreslit kruh s nápisem uprostřed: Můj nejlepší rok 2016. Kolo pak můžete ozdobit po vnější i vnitřní straně slovy, která jsou vám pocitově nejbližší pro váš vysněný život např. láska, zdraví, harmonie, sebeúcta, spolupráce, spokojenost, vděčnost, hojnost, štěstí, …

 • K některému obrázku si můžete připsat i konkrétní datum splnění přání (např. ve formátu měsíc/rok) a dopsat případně upřesňující požadavek.

 • Popusťte uzdu svojí kreativitě a tvořte bez omezení. Užijte si čas nerušeného tvoření vlastního života. (Nemáte nůžky? Nevadí! Obrázky z časopisů vytrhávejte a ponesou daleko víc vaší vlastní energie! Nebo si je klidně rovnou nakreslete, pokud je kreslení vaší zálibou! ;-))

 • Choďte se na svoji nástěnku dívat co nejčastěji a prociťovat pocity radosti, vděčnosti a pokory, že už se vaše přání plní.

 • Jděte svým snům vstříc a podpořte je vlastní akcí.

 • Pokud vytváříte na nástěnku i texty, doporučuje se používat jednoduchá a výstižná slova, formulovat vše v přítomném čase, nepoužívat zápor (např. nejsem nemocná, ale jsem zdravá a plná síly) a psát v první osobě jednotného čísla (jsem, cítím, vážím, hraji, …).

 • Moji nástěnku jsem doplnila dvěma seznamy: JSEM … a CÍTÍM SE … Za tečky si doplňte 3 nebo více věcí, jaká chcete být a jak se chcete cítit.

 • A na závěr jsem umístila na nástěnku magickou formulku: Tak se staň, nebo ještě lépe! A kdo si ji tam nechce psát, stačí si ji říci nahlas po dokončení celé nástěnky. 😉

Jaké jsou nejčastější chyby?

 • Cítíte se při vytváření nástěnky sklesle? Nevěříte tomu, že se vše uskuteční? STOP! V takovém rozpoložení se tvořit nedá. Raději pokračujte v jejím vytváření až když ucítíte nadšení, vášen a radost, např. když vám padne zrak na nějaký zajímavý text, inspirativní článek či obrázek.

 • Není třeba být skromný! Stačí být pokorný a věřit na hojnost! Skromnost sem ale nepatří.

 • Použijete málo obrázků. Pro mozek je přitom obrázek doslova objednávkový příkaz a jeden obrázek vydá za 1000 slov. Tak tam dejte radši málo slov, ale maximum obrázků.

 • Přemýšlíte po čase nad reálností vašich přání a pochybujete o nich? Vyhoďte otázky, která vám neslouží a pouze straší v hlavě! Stačí když si budete v hlavě přehrávat, jak se budete cítit, až se vaše přání splní! Způsob plnění vašich přání nechte na Vesmíru.

 • Nástěnku umístíte po čase na dno skříně, či do šuplíku. Ano i tak může nástěnka fungovat, ale větší rychlosti splněných přání docílíte, když si ji necháte pěkně na očích.

A co říci závěrem?

 1. Nikdy nepodceňujte sílu nástěnky snů!

 2. Že ještě něco nepřišlo, znamená, že to právě přichází!

 3. Při pochybách si přečtěte bod č.1! 😉

Pomohl vám můj ozkoušený návod? Máte svoje tipy a triky o které se chcete s dalšími čtenáři podělit či chcete ukázat jak vypadá vaše nástěnka snů? Budu moc ráda za komentáře pod článkem a nebo v mailu na annacerna@centrum.cz .

Nechte si dařit podle svých přání a snů!

Anička

P.s. Pokud si chcete inspiraci na nástěnku snů spíše poslechnout, pusťe si videa od 4 autorek, každá v něm upozorňuje na různé zajímavosti.

Anna Černá

Jsem žena, máma mého syna, milenka mého muže, dcera mojí skvělé mámy, kamarádka, milovnice přírody i dobrého jídla a v poslední době se věnuji propagování vědomého života, ženství mateřství :-)

Komentáře

  Přidat komentář

  * Nezapomeňte na povinné pole.